Blog Canlı Bahis Jokerbet Tv

Dünya Kupası Günün Maçları – 21 Kasım 2022

21 Kasım 2022 günü oynanacak Dünya Kupası maçları; Jokerbet ve Jokerbet TV’yle birlikte futbol dolu bir akşam geçirmenize vesile oluyor. 2022 Dünya Kupası’nın adresi Jokerbet’teki fırsatları sakın kaçırmayın.

İngiltere – İran (16:00)

EURO 2020’de penaltılarda hüsrana uğrayan İngiltere; Asya Elemeleri’nde formuyla dikkat çeken İran’ı ağırlıyor. Avrupa Şampiyonası sonrasında düşüşe geçen İngiltere; evinde yaşadığı tramvayı Dünya Kupası’nda atlatmak istiyor. Dünya çapında ünlü isimleriyle ve savunmaya yönelik takım yapısıyla dikkat çeken İngiltere; uzun yıllar sonra ilk kupa finalini de bu kadroyla elde etti. Ancak Uluslar Ligi’nde küme düşmeye götüren kötü performans ve takımdaki eksiklikler; kağıt üstünde favori görülen İngilizler’in zor bir sürece girmesine yol açabilir.

Önceki kupaya oranla önemli bir kadro derinliği yakalayan İran; eleme sürecinde elde ettiği başarı sonrasında Dünya kamuoyu tarafından da merakla beklenen ekiplerden oldu. Ancak son dönemde ülkede yaşanan eylem ve isyan süreçleri; İran futbol takımının tutumunun da merak edilmesine yol açtı. Futbol kalitesiyle birlikte politik duruşları da sorgulanan yıldız isimler; Asya ekibinin turnuva esnasında ve sonrasındaki kaderini belirleyebilir. İngiltere’nin yetenek üstünlüğü ve İran’ın dirençli oyunu da düşünüldüğüne, bu maçtan futboldan daha fazlasını beklemek mümkün.

Senegal – Hollanda (19:00)

Afrika Uluslar Kupası’nın son sahibi Senegal ve Avrupa’nın güçlü ekibi Hollanda; A Grubu’nda karşı karşıya geliyor. Senegal tarihinin en güçlü kadrosunu kurmayı başaran Afrika ekibi; Sadio Mane önderliğinde Dünya Kupası’nda yepyeni bir maceraya atılacak. Yılın ilk günlerinde Afrika’nın bir numarası olmayı başaran Senegal; bu turnuvada ise Mane olmadan başlangıç yapmanın sıkıntısını yaşayabilir. Ülkenin diğer yıldızlarının da ağırlıklı olarak savunmaya yönelik isimler olması; Senegal’in üretim kıtlığı yaşamasına yol açabilir.

Avrupa Şampiyonası’ndan talihsiz bir sonuçla elenen Hollanda ise; yenilemeye çalıştığı kadrosuyla Dünya Kupası’nda boy gösteriyor. Louis van Gaal’in çalıştırdığı Batı Avrupa ekibi; önceki Dünya Kupası maceralarının aksi yönde bir kadroyla Katar’a geldi. Savunmasında dünyaca ünlü yıldızları barındıran Portakallar; hücumda ise genç yeteneklerin parlamasını bekleyecek. Ayrıca takım kaptanı Wijnaldum’un kadroda bulunmaması da, üretkenlik açısından Hollanda’yı zor durumlara sokabilir. Kıran kırana bir mücadeleye hazırlanan her iki ekip de; bu öngörünün karşılığını alacaktır.

ABD – Galler (22:00)

Kupada günün son maçı, yıldız bir ismin kesişim kümesini işaret ediyor. Gareth Bale’ın uzun yıllar uğraşarak Dünya Kupası’na taşıdığı Galler; yeni transfer olduğu Los Angeles FC’den gelen yıldızların da kadrosunda yer aldığı ABD’yle karşı karşıya geliyor. Bale’ın ilk ve son Dünya Kupası olması beklenen bu turnuva, Galler’in altın jenerasyonuna vedası niteliğinde. 2016’dan bu yana istikrarlı bir şekilde kupalarda varlık gösteren Ada ülkesi; kompakt oyunuyla bu zor gruptan da çıkış yolunu bulmaya çalışacak. Taktik bilgisi ve yıllardır bozulmayan yapı, Galler’in en önemli avantajı niteliğinde.

Dünya futbolunun birçok önemli genç yeteneğini bünyesinde barındıran ABD ise; en iyi futbol jenerasyonuyla Dünya Kupası’nda boy gösteriyor. Pulisic ve McKennie gibi isimlerin dikkatleri üzerine çektiği ABD’de; hızlı oyun anlayışı ve genç kadronun avantajı niteliğindeki dinamizm ön plana çıkıyor. Ayrıca takımın yetenek seviyesinin önceki yılların çok üstünde olması; bu turnuvada adlarından söz ettirme ihtimalini de beraberinde getiriyor. Galler’in tecrübesini geçebilmek için gençliğine güvenmeyi deneyecek ABD’li yıldızlar; bu maçın daha hareketli ve eğlenceli geçmesine vesile olabilir.

Bir cevap yazın